

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 420 mV |
| Average Rectified Current | 10 A |
| Element Configuration | Dual |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 275 A |
| Reverse Voltage | 45 V |
| Reverse Current | 50 µA |
| Schedule B | 8541100080 |
Stock: 4971
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58220
Ext.Price$0.58220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58220 | $0.58220 |
| 10 | $0.46337 | $4.63370 |
| 25 | $0.43839 | $10.95975 |
| 50 | $0.41476 | $20.73800 |
| 100 | $0.39241 | $39.24100 |
| 300 | $0.34704 | $104.11200 |
| 500 | $0.30692 | $153.46000 |
| 1000 | $0.26845 | $268.45000 |
| 3000 | $0.24708 | $741.24000 |
| 5000 | $0.22741 | $1137.05000 |
| 10000 | $0.21886 | $2188.60000 |
